STAŁE TRASY

Zautomatyzuj proces zlecania transportu na powtarzalnych trasach i ładunkach – i obsługuj więcej zleceń bez konieczności powiększania zespołu.

UMÓW DEMO

Zautomatyzuj proces przydzielania ładunków i pracę spedytorów

Funkcja Stałe Trasy pozwala zminimalizować czas poświęcany na obsługę powtarzalnych zleceń. Frachty są automatycznie przydzielane stałym przewoźnikom zgodnie z ustalonymi wcześniej scenariuszami.

  • stałe trasy na Trans.eu

    AUTOMATYZUJ PRACĘ SPEDYTORÓW

    Stałe Trasy umożliwiają konfigurację parametrów regularnych zleceń oraz przypisanie do nich przewoźników, którzy najczęściej je realizują. Dzięki temu, gdy spedytor doda ładunek spełniający określone warunki, przewoźnicy zostaną do niego przypisani automatycznie. 

    Spedytorzy i kierownicy spedycji mogą zdefiniować wiele różnych scenariuszy, określając, kto, w jakiej kolejności i na jakich zasadach otrzymuje daną ofertę.

    Akceptacja frachtu przez przewoźnika oraz wysłanie zlecenia może również odbywać się automatycznie. Dzięki temu proces alokacji frachtów staje się niemal bezobsługowy, co pozwala spedytorom obsługiwać większą liczbę zleceń i zapytań ofertowych.

  • Oferty przewoźników na stałych trasach

    OPTYMALIZUJ PROCESY TRANSPORTOWE

    Na podstawie danych historycznych z Twojego TMS-a konfigurujemy Stałe Trasy, z których mogą korzystać wszyscy spedytorzy w firmie. Dzięki nim proces weryfikacji dostępności przewoźników, ofertowania oraz negocjacji przebiega sprawniej, a formalizacja zleceń może odbywać się automatycznie. 

    Spedytorzy nie muszą już dzwonić i pisać do przewoźników, a cała komunikacja jest archiwizowana w jednym miejscu, w formie cyfrowej, co minimalizuje ryzyko błędów i zapewnia pełną transparentność i mierzalność procesów spedycyjnych.

  • automatyzacja w spedycji

    MAKSYMALIZUJ MARŻE

    Automatyczne przydzielanie frachtów na powtarzalnych trasach oszczędza czas spedytorów, który mogą wykorzystać na obsługę dodatkowych zleceń. To bezpośrednio przekłada się na większe zyski dla firmy.

    Stałe Trasy pozwalają także ustalić stałe stawki z wybranymi przewoźnikami oraz jednocześnie niemal bezobsługowo zebrać oferty od zaufanych partnerów, bez konieczności publikacji frachtu na giełdzie publicznej. Dzięki temu spedytorzy mogą negocjować stawki według ceny rynkowej i wybrać najkorzystniejszą opcję, maksymalizując marże.

  • ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO TRANSPORTU I BIZNESU

    Automatyzacja procesu zwiększa częstotliwość współpracy ze stałymi przewoźnikami, co pozwala zapewnić wyższe bezpieczeństwo ładunków.

    Zestawienie Stałych Tras umożliwia także skuteczniejsze planowanie dostępności przewoźników w kontekście przyszłych zleceń. Łatwiej zidentyfikować obszary, w których pojawiają się luki w dostępności floty lub kończą się kontrakty, aby odpowiednio wcześniej zabezpieczyć niezbędne zasoby.

    Co więcej, mając ustalone stałe ceny z przewoźnikami na określonych trasach, możesz z wyprzedzeniem planować budżety i efektywniej kontrolować koszty.

Jak działają Stałe Trasy?

  • Analizujemy dane z Twojego TMS-a lub platformy Trans.eu i konfigurujemy Stałe Trasy – albo robisz to samodzielnie. Do Stałych Tras możesz przypisać dowolną liczbę zleceniobiorców.
  • W przypadku ustalonej z góry stawki za fracht przewoźnik musi zaakceptować propozycję Stałej Trasy, co daje Ci pewność, że chce współpracować z Twoją firmą na zaproponowanych warunkach.
  • Spedytorzy mogą wysyłać frachty na Stałej Trasie do wszystkich przewoźników lub tworzyć zaawansowane scenariusze publikacji, uwzględniające kolejność, w jakiej przewoźnicy otrzymują ofertę czy różne warunki cenowe dla każdego z nich.
  • Podczas publikacji nowego frachtu system automatycznie rozpoznaje i podpowiada spedytorowi, że pasuje on do Stałej Trasy lub reguły automatycznej, która ją zawiera – i że może jej użyć.
  • Przewoźnicy otrzymują powiadomienie o nowej ofercie w komunikatorze, mailem, na Platformie oraz w przeglądarce, co sprawia, że ta forma publikacji jest wyjątkowo skuteczna.
  • Stała Trasa określa, czy dana oferta wymaga akceptacji przewoźnika, czy też przewoźnik zostaje automatycznie przypisany jako wykonawca po upływie ustalonego czasu.
  • Możliwe jest ustawienie automatycznego wysyłania i akceptowania zleceń przez przewoźnika, co dodatkowo redukuje pracę manualną.