Spedytorzy o trudnościach w swojej pracy. Jak usprawnić komunikację, oszczędzić czas i uporządkować dane?
Codzienna praca spedytora to nieustanna walka z czasem. Komunikacja na wielu kanałach, ręczne kopiowanie ofert, brak natychmiastowego dostępu do przewoźników i chaos w danych – to tylko niektóre z problemów, które utrudniają pracę. Jak firmy spedycyjne mogą sobie z nimi poradzić? Sprawdź, jakie rozwiązania wdrożyli eksperci branży i jak zmienili swoją codzienną pracę.
Branża transportowo-logistyczna rozwija się dynamicznie, ale spedytorzy wciąż borykają się z wieloma wyzwaniami operacyjnymi. W dobie cyfryzacji i automatyzacji nadal istnieją obszary, w których praca wymaga ręcznych działań, co powoduje opóźnienia, błędy i stratę czasu.
Rozdrobniona komunikacja – jak usprawnić kontakt z przewoźnikami?
Wielu spedytorów wciąż korzysta z różnych narzędzi do komunikacji: WhatsApp, SMS-ów, e-maili, telefonów, giełd transportowych. Skutkuje to chaosem informacyjnym i wydłuża czas pracy.
– Wszystko jest w różnych miejscach. W efekcie trzeba przeskakiwać między narzędziami, co wydłuża czas pracy – mówi Konrad Marczyński, spedytor w firmie Exportsy.
To wyzwanie, z którym mierzy się wielu spedytorów. Aby je rozwiązać, firma Exportsy skorzystała z funkcji Oferty dla wybranych. Dzięki niej spedytorzy firmy zaoszczędzili sporo czasu, ponieważ nie musieli kontaktować się indywidualnie z każdym przewoźnikiem.
Borykasz się z problemem rozdrobnionej komunikacji? Zobacz wywiad z Konradem Marczyńskim, spedytorem w Exportsy, i dowiedz się, jak usprawnić proces komunikacji z przewoźnikami ⬇️

Brak natychmiastowego dostępu do przewoźników – jak skrócić czas oczekiwania?
Wielu spedytorów traci czas, próbując dotrzeć do zaufanych przewoźników, ale nie ma pewności, czy ich oferta dotarła do partnerów i została zauważona. Tymczasem usprawnienie komunikacji i minimalizacja opóźnień jest prostsza, niż się wydaje.
Tradycyjna giełda transportowa nie zawsze pozwala na szybkie znalezienie przewoźnika. Niektórzy są offline, inni odczytują wiadomości z opóźnieniem.
– Często wrzucałam ofertę na giełdę i czekałam godzinami na odpowiedź. Nie miałam pewności, czy przewoźnik w ogóle zobaczył moją propozycję – mówi Dominika Wawrzyniak z Flash Logistics.
Dzięki Ofertom dla wybranych przewoźnik natychmiast otrzymuje powiadomienie o dostępnych ładunkach. Oferty można wysyłać nie tylko do kontaktów z komunikatora na Platformie, lecz także do kontrahentów, którzy nie korzystają z Trans.eu. W tym przypadku otrzymają je za pośrednictwem SMS-a lub e-maila.
Zobacz wywiad z Dominiką Wawrzyniak, spedytorem z Flash Logistics, i dowiedz się, jak zwiększyć efektywność swojej pracy. ⬇️

Chaos w danych – jak uporządkować informacje o przewoźnikach i zleceniach?
Brak jednego miejsca do zarządzania danymi sprawia, że spedytorzy przechowują informacje w różnych plikach, e-mailach i komunikatorach.
– Pracujemy na co najmniej sześciu różnych narzędziach komunikacyjnych. Każdy spedytor ma swoje preferencje i korzysta z innego kanału, przez co trudno zapanować nad wszystkimi informacjami – mówi Rafał Łuczak z Grupy Transportowej.
Dzięki Ofertom dla wybranych pracownicy nie muszą już ręcznie tworzyć list przewoźników i szukać ich kontaktów w różnych miejscach. Wszystkie informacje o zleceniach, historii współpracy i wysyłanych ofertach są w jednym systemie, co zapewnia porządek i usprawnia komunikację pomiędzy oddziałami firmy.
Zobacz wywiad z Rafałem Łuczakiem z Grupy Transportowej, i dowiedz się, jak Oferty dla wybranych porządkują pracę spedytorów.
Borykasz się z tymi samymi problemami? Zobacz, jak możesz uniknąć opóźnień, błędów i niepotrzebnej straty czasu ⬇️

Jesteś gotowy do przetestowania Ofert do wybranych w swojej pracy? Skontaktuj się z Aleksandrą Kwiecień: akwiecien@trans.eu